Vídeň je hlavní město Rakouska, známé svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou architekturou.
Iolit
Šperky s Iolitem
Iolit neboli Cordierit, patří do skupinky cyklosilikátů, který obsahuje hliník a tvoří horninový minerál. V roce 1813 byl objev francouzským geologem P. L. Cordierem a minerál pojmenoval podle svého jména. Iolit je typický představitel minerálů kontaktně přeměněný z jílových břidlic. Také bývá produktem regionálních přeměn nebo je součástí černého či tmavozeleného křemičitanu a migmatitů, což jsou horniny vznikající z magmatu a přeměněných hornin. Proces tvorby probíhá i kontaminací nataveniny, v hlubokých prostorech zemské kůry, plášťovými horninami a nebo často bývá jen příměsí náplavů. Vyskytuje se všude po světě - Španělské, Francie, Německo, Bavorsko, Švédsko, Slovensko, Indie, Tanzanie, Srí Lanka, Madagaskar nebo Finsko. I v České Republice máme naleziště. Hledat můžete v Mysliboři a Vanov u Telče, Biskupice, Orlík u Humpolce, Horní Bory a další zajímavá místa pro lov.
Z jednoho úhlu pohledu můžeme zahlédnout modrofialové zbarvení, ale při pootočení minerálu modrá barva začne mizet a začne působit jako šedý, někdy až nažloutle kouřový minerál. Pokud jste už někdy dříve viděli tento skvost, mohli jste si všimnout i třetí barvy - bledě modrá.
Z jednoho úhlu pohledu můžeme zahlédnout modrofialové zbarvení, ale při pootočení minerálu modrá barva začne mizet a začne působit jako šedý, někdy až nažloutle kouřový minerál. Pokud jste už někdy dříve viděli tento skvost, mohli jste si všimnout i třetí barvy - bledě modrá.
Legenda o Iolitu
Legendy a pověsti o Iolitu sahá až k období Vikingů, kde využívali sílu silných kousků. Vikingové často pluli po mořích a často se nemohli orientovat podle hvězd. V silných bouřkách a hustých mlhách potřebovali něco navíc, něco, co je dovede zpět k rodinám. Právě k tomuto účelu hledali, zapracovávali a zasazovali do náhrdelníků Iolit. Jakmile je postihla bouře a zatažená obloha, Iolit používali k pozorování slunce a tím mohli zjistit kde je sever nebo jih a dokonce kolik je hodin.
Vlastnosti Iolitu
Tento minerál je hlavně zasvěcený vizím (vyvolávání vizuálních představ) a k podněcování činnosti šestého čakru. Protože podporuje propojení s vnitřním okem, je vhodný pro šamany a mnohé guru, kteří se chtějí vydat na astrální cestu. Minerál je vhodný i pro ty, kteří chtějí pochopit své návyky, proč je dělají, jak k nim přišli, příčiny vzniku. Slouží k odhalení vlastní osobnosti, přinese čerstvý vzduch do myšlenek, odhalí nesoulad v osobním vztahu, pomáhá překonat závislost z partnera. Hodí se i jako spojení tria - Iolit + Tanzanit + Danburit. Takto dokáže výrazně pohnout s léčením minulého života a odstraní karmickou nerovnováhu.
Podporuje rozvoj vlastní osobnosti, umožní člověku odprosit se od očekávání jiných.Je velice vhodný pro osoby, které hledají svou podstatu a poslání.
Využití Iolitu
Zvláště v dnešní době je typické, že mnoho lidí trpí depresemi, strachem, což vede k dalším onemocněním. I s těmito závažnými problémy umí pomoci. Jeho pomoc sahá i ke krevnímu oběhu, kdy dokáže snižovat krevní tlak a k tomu všemu si poradí s detoxikací jater.
Regeneruje oslabené trávicí ústrojí po zdravotních obtížích, proto i uleví od nadýmání, pálení žáhy a žaludečních problémech. Někomu i pomáhá zlepšit funkci srdce, ledvin a obnovy buněk.
Čili posiluje zdravotní stav, ale pozor, minerál tu není proto, aby nahradil vitamíny a jiné léčebné složky. Nýbrž jako doplněk k těmto léčebným prostředkům.
Minerál lze zasadit jak do náhrdelníků, náušnic, náramků, tak i do prstenů. Zvolit například můžete stříbrné prsteny s Iolitem, které můžete najít na těchto stránkách: https://autorskesperky.com/14-prsteny?q=Druh+kamene-Iolit
Doporučujeme další článek:
Jaspisové prsteny a jiné šperky
P.S. Máme pro Vás odměnu:
Přejeme Vám příjemný den.
Publikováno v: Šperky s přírodními kameny