Navigace

Poslední příspěvky

Publikováno:"2021 - "

 • Šperky z tajemného jantaru
  Šperky z tajemného jantaru
  22 Zobrazení To se mi líbí

  Vypadá jako každý jiný drahokam, ale kámen to přitom vůbec není. Faktem však zůstává, že jantar vypadá ve špercích naprosto úchvatně. O jantaru jste jistě již někdy slyšeli, možná ale nevíte, o co se přesně jedná. Jaké tajemství tato pryskyřice skrývá? A proč je ve šperkařství tolik oblíbeným produktem? Odpovědi na tyto a jiné otázky najdete níže v článku.

  Přečíst
 • Nevšední šperky s úchvatným modrým tanzanitem
  Nevšední šperky s úchvatným modrým tanzanitem
  49 Zobrazení To se mi líbí

  Objevení tanzanitu je ve šperkařství přínosemKrásný modrý kámen tanzanit pochází z Tanzánie, jak ostatně napovídá jeho název. Jedině v této oblasti ho totiž lze najít. Bývá nazýván jako „drahokam 20. století.“ Poprvé na něj narazili v roce 1967 domorodí Masajové. Kámen má v přírodě hnědou barvu a pozornost si nepřiláká na první pohled. Objeven byl až díky bouři, kdy se v místě, kam uhodil blesk a vznikl požár, objevily modré kameny. Tím se zjistilo, že díky působení vysokých teplot vznikne z...

  Přečíst
 • Šperky s opálem
  Šperky s opálem
  349 Zobrazení To se mi líbí

  Opál, sněhově bílý kámen, připomínající vločky v zimě, ve kterých se třpytí odlesk všech barev duhy. Tento překrásný kámen je velmi oblíbený ve špercích ze zlata i stříbra. Obzvláště jeho bílé varianty se skvěle doplňují se stříbrnými šperky a svou chladnou krásou s živými duhovými odlesky oslňují každého, kdo je spatří.

  Přečíst
Showing 1 to 3 of 3 (1 Page)