Navigace

Poslední příspěvky

Polulární příspěvky

 • Vstupte s námi do fascinujícího světa originálních stříbrných a zlatých šperků
  Vstupte s námi do fascinujícího světa originálních stříbrných a zlatých šperků
  5305 Zobrazení To se mi líbí

  Zlatými a stříbrnými šperky se lidstvo zdobí odedávna. Na své nadčasovosti tyto drahé kovy neztrácejí ani v moderní době. Jak si vybrat ty správné?

  Přečíst
 • Nejkrásnější krystaly na světě
  Nejkrásnější krystaly na světě
  2134 Zobrazení To se mi líbí

  Podívejte se na nejkrásnější krystaly světa, o kterých si budeme mimo jiné také psát zajímavé články.

  Přečíst
 • Šperky s vltavínem
  Šperky s vltavínem
  1783 Zobrazení To se mi líbí

  Nádherný kámen vltavín tmavě zelenou barvou připomínající hluboké lesy oslní svou tajemnou krásou každého. Hodí se do prstenů, náušnic i dalších šperků ze stříbra i zlata. Nejen broušený s hladkými ploškami třpytícími se zelenavými odlesky, ale také nebroušený se svou členitou strukturou. A co je nejzajímavější na tomto kameni? Pochází z Jižních Čech a vznikl po dopadu meteoritu v dávné historii země.

  Přečíst
 • Šperky s přírodním rubínem
  Šperky s přírodním rubínem
  1673 Zobrazení To se mi líbí

  Rubín je jedním z nejkrásnějších a nejdražších kamenů zdobících šperky. Svou cenou se blíží diamantu, který dokonce v některých případech předběhne. Rubín také vyniká svou pevností, a tak je ideálním kamenem pro broušení. Možná proto je tak oblíbený již po celá staletí. Okouzlí vás svou růžovou až rudou barvou, která skvěle padne ke kterémukoliv šperku, jež si vyberete, zejména pak k prstenům.

  Přečíst
 • Kámen, ve kterém se krása snoubí s moudrostí aneb zajímavosti o smaragdech
  Kámen, ve kterém se krása snoubí s moudrostí aneb zajímavosti o smaragdech
  1403 Zobrazení To se mi líbí

  Smaragdy svou unikátní zelenou barvou působí téměř magicky. Kde se tyto vzácné kameny vzaly a které zajímavosti se s nimi pojí?

  Přečíst
 • Šperky s opálem
  Šperky s opálem
  1377 Zobrazení To se mi líbí

  Opál, sněhově bílý kámen, připomínající vločky v zimě, ve kterých se třpytí odlesk všech barev duhy. Tento překrásný kámen je velmi oblíbený ve špercích ze zlata i stříbra. Obzvláště jeho bílé varianty se skvěle doplňují se stříbrnými šperky a svou chladnou krásou s živými duhovými odlesky oslňují každého, kdo je spatří.

  Přečíst
 • Šperky se safírem
  Šperky se safírem
  1292 Zobrazení To se mi líbí

  Nádherně modrý krystal safír hraje všemi odstíny této oblíbené barvy spojené s mořem i nebem. Přechází od sytě světle modré barvy oceánu, až po temně modrou podvečerní oblohy. Hodí se skvěle jako kámen vložený do stříbrného nebo zlatého šperku. Do prstenů, náušnic, přívěšků a dalších ozdob, nejen pro moodroké ženy, s jejichž barvou očí skvěle koresponduje. Oceníte jej obzvláště jako doplněk k modrému oblečení, ale i na běžné nošení.

  Přečíst
 • Nevšední šperky s úchvatným modrým tanzanitem
  Nevšední šperky s úchvatným modrým tanzanitem
  1282 Zobrazení To se mi líbí

  Objevení tanzanitu je ve šperkařství přínosemKrásný modrý kámen tanzanit pochází z Tanzánie, jak ostatně napovídá jeho název. Jedině v této oblasti ho totiž lze najít. Bývá nazýván jako „drahokam 20. století.“ Poprvé na něj narazili v roce 1967 domorodí Masajové. Kámen má v přírodě hnědou barvu a pozornost si nepřiláká na první pohled. Objeven byl až díky bouři, kdy se v místě, kam uhodil blesk a vznikl požár, objevily modré kameny. Tím se zjistilo, že díky působení vysokých teplot vznikne z...

  Přečíst
 • Šperky s diamanty a brilianty
  Šperky s diamanty a brilianty
  1244 Zobrazení To se mi líbí

  Diamanty a brilianty - třpytivé a nádherné ozdoby pro celou řadu šperků. Prsteny, náhrdelníky, náušnice - na co si jen vzpomenete. Kdo by jim odolal, když se na kůži tak krásně vyjímají? Historie těchto drahých kamenů je velmi rozsáhlá, svou nadčasovost si však stále udržují. S těmito nadčasovými drahokamy rozhodně neuděláte krok vedle, ať už sháníte šperk pro sebe nebo pro své blízké. V čem tedy spočívá rozdíl mezi diamantem a briliantem? Mnoho lidí si stále pojem diamant a briliant plete,...

  Přečíst
 • Jedinečné akvamarínové šperky
  Jedinečné akvamarínové šperky
  1221 Zobrazení To se mi líbí

  Čistota, krása a hrdý lesk akvamarínu snadno oslní svého nositele i jeho okolí. Akvamarín je drahokam, o němž sní nejedna žena, aby se skvěl na její ruce jako hlavní kámen zásnubního prstenu.

  Přečíst
 • Originální šperky zdobené pravými perlami
  Originální šperky zdobené pravými perlami
  1210 Zobrazení To se mi líbí

  Těžko najdete ozdobu, která působí jemněji a ženštěji než šperky z perel. Perlám se od pradávna přezdívalo „kameny moře.“ Lidé byli odjakživa překvapení, že v nelákavé lastuře vodního živočicha lze nalézt něco tak překrásného. Šperky s perlami působí velice decentně a žensky, podtrhují ženskou jemnost a dopřávají každé ženě pocit luxusu. Však perly nosí i královna Alžběta II. a typické byly i pro princeznu Dianu. Jednoduché černé šaty hned dostanou díky perlám honosný nádech. Univerzálnost...

  Přečíst
 • Šperky z tajemného jantaru
  Šperky z tajemného jantaru
  1180 Zobrazení To se mi líbí

  Vypadá jako každý jiný drahokam, ale kámen to přitom vůbec není. Faktem však zůstává, že jantar vypadá ve špercích naprosto úchvatně. O jantaru jste jistě již někdy slyšeli, možná ale nevíte, o co se přesně jedná. Jaké tajemství tato pryskyřice skrývá? A proč je ve šperkařství tolik oblíbeným produktem? Odpovědi na tyto a jiné otázky najdete níže v článku.

  Přečíst
Showing 1 to 12 of 83 (7 Pages)