Navigace

Poslední příspěvky

 • Zlato
  Zlato
  50 Zobrazení To se mi líbí

  Zlato – nenahraditelná nadčasová klasika Zlaté šperky – nadčasová klasika, která jen tak neomrzí. Zlato je přímo nadčasovou záležitostí, se kterou krok vedle rozhodně neuděláte. Šperky ze zlata mají bohatou tradici a není divu, už naši předci si zlata nesmírně vážili. Pojďme se společně podívat, v čem se skrývá tajemství jeho úspěchu a také na to, ze kterých variant zlata můžete vybírat!

  Přečíst
 • Den otců
  Den otců
  35 Zobrazení To se mi líbí

  Den otců nemá v tuzemsku tak silnou tradici jako Den matek, přesto si i tatínkové nepochybně vlastní svátek zaslouží. Kde se den otců vlastně vzal a jak ho nejlépe oslavit?

  Přečíst
 • Šperky s minerálem onyxem
  Šperky s minerálem onyxem
  446 Zobrazení To se mi líbí

  Onyx se popisuje jako neprůhledný a poloprůsvitný černobílý minerál, který se používá ve šperkařství a galanterii. Jedná se o určitý typ chalcedonu, dalším typem chalcedonu je bělavý achát a červený karneol. Díky tomu, že je tvořen z několika vrstev, dostal řecké označení onyx - nehet. Obsahuje střídavě černé a bílé pásky, které mohou být využívány podle vybroušení a kámen buď má černé pozadí a bílý reliéf nebo je tomu naopak - záleží na výrobci. Můžeme mít to štěstí a najít kámen, který má...

  Přečíst
 • Šperky s olivínem
  Šperky s olivínem
  270 Zobrazení To se mi líbí

  Jednou ze zajímavostí tohoto skvostu je, že poměr hořčíku a železa je závislý na podmínkách, ve kterých minerál vzniká. A právě zmiňované železo je tím faktorem, který napomáhá vzniku odstínů zelené barvy. Díky svému zjevu vděčí názvu, kterým byl pojmenován - oliva a zelená a jak už to tak bývá, název se v průběhu dějin měnil.

  Přečíst
 • Prsteny a jiné šperky s tajemným měsíčním kamenem
  Prsteny a jiné šperky s tajemným měsíčním kamenem
  263 Zobrazení To se mi líbí

  Měsíční kámen je přesně padnoucí název pro přímo nadpozemsky vypadající drahokam. Jeho vzhled připomíná povrch měsíce, ale to jistě nebude to jediné, čím vás uchvátí. V kombinaci s prsteny a jinými šperky vytváří naprosto unikátní ozdobu působící až éterickým dojmem. V čem je skryto tajemství měsíčního kamene? A proč byste si i vy měli pořídit šperk s takto unikátní ozdobou? Odpověď na tyto otázky najdete v článku níže.

  Přečíst
 • Nebesky krásné šperky s lapis lazuli
  Nebesky krásné šperky s lapis lazuli
  150 Zobrazení To se mi líbí

  Lapis lazuli je kámen s temně modrou barvou protkanou zlatými žilkami, který je skvělou a elegantní ozdobou v prstenech, náušnicích i náramcích. Je to božský kámen s úžasnou energií a velkou silou.

  Přečíst
 • Vkusné a krásné šperky s mořským korálem
  Vkusné a krásné šperky s mořským korálem
  167 Zobrazení To se mi líbí

  Šperky s mořským korálem stále získávají na oblibě. Tento malý kousek podmořského života v prstenu, přívěšku nebo náušnicích vám dá pocit souznění s přírodou a pocit její neustálé přítomnosti i v městském prostředí.

  Přečíst
 • Šperky s labradoritem
  Šperky s labradoritem
  98 Zobrazení To se mi líbí

  Labradorit získal své pojmenovaní po kanadském východním pobřeží Labrador v jedné z provincie Kanady, v druhé polovině 18 století, kde se výskyt tohoto drahokamu, uskutečnil při tahu misionářů. Od té doby se začal drahokam objevovat i v dalších zemích - Finsko, Madagaskar a Austrálie. Labradorit se řadí mezi živce ze skupiny plagioklasů a jako klasický znak se klasifikuje modré, fialové a zelné světélkující stopy, někdy i jiné barvy, které lze pozorovat z více úhlů. Jev, který pozorujeme, je...

  Přečíst
 • Úžasná moc křišťálových šperků
  Úžasná moc křišťálových šperků
  158 Zobrazení To se mi líbí

  Křišťál vás svou čistotou a krásou vždy ohromí. Vyrábí se z něj nejen šperky, ale také sošky, figurky, sklenice a dokonce i lebky. Je to kámen čarodějek, z nichž každá musí mít svou křišťálovou kouli. Křišťálové šperky působí velmi čistě a svěže.

  Přečíst
 • Karneol vás zalije pocitem letního dne
  Karneol vás zalije pocitem letního dne
  141 Zobrazení To se mi líbí

  Karneol bývá zbarvený oranžově, ale může být také nažloutlý nebo vínově červený. Jeho zbarvení ovlivňuje přítomnost oxidu železitého. Je poměrně tvrdý, na Mohsově stupnici má hodnotu 7/10 a dobře se s ním pracuje. Po broušení má hladký řez.

  Přečíst
 • Jaspisové prsteny a jiné šperky
  Jaspisové prsteny a jiné šperky
  116 Zobrazení To se mi líbí

  Slyšeli jste už o jaspisu? O magickém drahokamu s četnými účinky na lidské zdraví, kterému se přezdívá "matka všech kamenů"? Jedná se o vskutku zajímavý nerost, který je oblíbený nejen pro svou moc, ale také pro svůj naprosto unikátní vzhled. Šperky pozvedne na vyšší úroveň. Tak co, láká vás také síla jaspisu? Čtěte dál a tomto drahokamu se dozvíte mnohem víc!

  Přečíst
 • Šperky s Iolitem
  Šperky s Iolitem
  118 Zobrazení To se mi líbí

  Iolit neboli Cordierit, patří do skupinky cyklosilikátů, který obsahuje hliník a tvoří horninový minerál. V roce 1813 byl objev francouzským geologem P. L. Cordierem a minerál pojmenoval podle svého jména. Iolit je typický představitel minerálů kontaktně přeměněný z jílových břidlic. Také bývá produktem regionálních přeměn nebo je součástí černého či tmavozeleného křemičitanu a migmatitů, což jsou horniny vznikající z magmatu a přeměněných hornin. Proces tvorby probíhá i kontaminací...

  Přečíst
Showing 1 to 12 of 31 (3 Pages)