Navigace

Poslední příspěvky

Publikováno:"2021 - "

 • Šperky s minerálem onyxem
  Šperky s minerálem onyxem
  729 Zobrazení To se mi líbí

  Onyx se popisuje jako neprůhledný a poloprůsvitný černobílý minerál, který se používá ve šperkařství a galanterii. Jedná se o určitý typ chalcedonu, dalším typem chalcedonu je bělavý achát a červený karneol. Díky tomu, že je tvořen z několika vrstev, dostal řecké označení onyx - nehet. Obsahuje střídavě černé a bílé pásky, které mohou být využívány podle vybroušení a kámen buď má černé pozadí a bílý reliéf nebo je tomu naopak - záleží na výrobci. Můžeme mít to štěstí a najít kámen, který má...

  Přečíst
 • Šperky s olivínem
  Šperky s olivínem
  625 Zobrazení To se mi líbí

  Jednou ze zajímavostí tohoto skvostu je, že poměr hořčíku a železa je závislý na podmínkách, ve kterých minerál vzniká. A právě zmiňované železo je tím faktorem, který napomáhá vzniku odstínů zelené barvy. Díky svému zjevu vděčí názvu, kterým byl pojmenován - oliva a zelená a jak už to tak bývá, název se v průběhu dějin měnil.

  Přečíst
 • Prsteny a jiné šperky s tajemným měsíčním kamenem
  Prsteny a jiné šperky s tajemným měsíčním kamenem
  922 Zobrazení To se mi líbí

  Měsíční kámen je přesně padnoucí název pro přímo nadpozemsky vypadající drahokam. Jeho vzhled připomíná povrch měsíce, ale to jistě nebude to jediné, čím vás uchvátí. V kombinaci s prsteny a jinými šperky vytváří naprosto unikátní ozdobu působící až éterickým dojmem. V čem je skryto tajemství měsíčního kamene? A proč byste si i vy měli pořídit šperk s takto unikátní ozdobou? Odpověď na tyto otázky najdete v článku níže.

  Přečíst
 • Nebesky krásné šperky s lapis lazuli
  Nebesky krásné šperky s lapis lazuli
  433 Zobrazení To se mi líbí

  Lapis lazuli je kámen s temně modrou barvou protkanou zlatými žilkami, který je skvělou a elegantní ozdobou v prstenech, náušnicích i náramcích. Je to božský kámen s úžasnou energií a velkou silou.

  Přečíst
 • Vkusné a krásné šperky s mořským korálem
  Vkusné a krásné šperky s mořským korálem
  539 Zobrazení To se mi líbí

  Šperky s mořským korálem stále získávají na oblibě. Tento malý kousek podmořského života v prstenu, přívěšku nebo náušnicích vám dá pocit souznění s přírodou a pocit její neustálé přítomnosti i v městském prostředí.

  Přečíst
 • Šperky s labradoritem
  Šperky s labradoritem
  255 Zobrazení To se mi líbí

  Labradorit získal své pojmenovaní po kanadském východním pobřeží Labrador v jedné z provincie Kanady, v druhé polovině 18 století, kde se výskyt tohoto drahokamu, uskutečnil při tahu misionářů. Od té doby se začal drahokam objevovat i v dalších zemích - Finsko, Madagaskar a Austrálie. Labradorit se řadí mezi živce ze skupiny plagioklasů a jako klasický znak se klasifikuje modré, fialové a zelné světélkující stopy, někdy i jiné barvy, které lze pozorovat z více úhlů. Jev, který pozorujeme, je...

  Přečíst
 • Úžasná moc křišťálových šperků
  Úžasná moc křišťálových šperků
  371 Zobrazení To se mi líbí

  Křišťál vás svou čistotou a krásou vždy ohromí. Vyrábí se z něj nejen šperky, ale také sošky, figurky, sklenice a dokonce i lebky. Je to kámen čarodějek, z nichž každá musí mít svou křišťálovou kouli. Křišťálové šperky působí velmi čistě a svěže.

  Přečíst
 • Karneol vás zalije pocitem letního dne
  Karneol vás zalije pocitem letního dne
  386 Zobrazení To se mi líbí

  Karneol bývá zbarvený oranžově, ale může být také nažloutlý nebo vínově červený. Jeho zbarvení ovlivňuje přítomnost oxidu železitého. Je poměrně tvrdý, na Mohsově stupnici má hodnotu 7/10 a dobře se s ním pracuje. Po broušení má hladký řez.

  Přečíst
 • Jaspisové prsteny a jiné šperky
  Jaspisové prsteny a jiné šperky
  376 Zobrazení To se mi líbí

  Slyšeli jste už o jaspisu? O magickém drahokamu s četnými účinky na lidské zdraví, kterému se přezdívá "matka všech kamenů"? Jedná se o vskutku zajímavý nerost, který je oblíbený nejen pro svou moc, ale také pro svůj naprosto unikátní vzhled. Šperky pozvedne na vyšší úroveň. Tak co, láká vás také síla jaspisu? Čtěte dál a tomto drahokamu se dozvíte mnohem víc!

  Přečíst
Showing 1 to 9 of 9 (1 Page)