Vídeň je hlavní město Rakouska, známé svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnou architekturou.
Díky podvědomí dokážeme fungovat
Podvědomí
Pokud budeme mluvit o jedné části paměti, ve které pomocí charakteru osobnosti shledáváme určité představy, které si naše mysl nějakým způsobem vyvinula, budeme mluvit o podvědomí. A právě na podvědomí je založen tento článek.
Díky podvědomí dokážeme fungovat. Dokážeme si domyslet různé teorie, fakta, ale třeba i obavy. Se všemi těmito situacemi se setkáváme v každodenním životě. Přemýšlíme nad tím, co bychom mohli udělat lépe. Ano, i tohle je podvědomí.
Naše podvědomí
Vše co v životě zažijeme a máme z toho nějaké pocity, vzpomínky, postřehy,... se ukládá do našeho podvědomí. Určitým způsobem dokážeme na tyto situace reagovat a právě naše podvědomí ovlivňuje značně i naše následné rozhodnutí. Vše se spojí, a pokud mozek vyhodnotí, že vaše původní rozhodnutí není správné, podvědomí dokáže výsledek rozhodnutí přehodnotit.
Do podvědomí se ukládá i to, co zrovna v danou chvíli není užitečné. Mluvíme o šestém smyslu. Nikdo ale neví, zda to nebudeme potřebovat později. Pokud v budoucnu nastane nějaká obdobná událost, dokážeme si vzpomenout na ponaučení z minulosti a mnohdy neudělat například stejnou chybu.
Můžeme změnit naše podvědomí?
Mnoho lidí si myslí, že tak, jak se narodíme, musíme také zůstat. Ona to ale není úplně pravda. Velkou část sice ovlivňují geny, ale třeba povahu změnit můžeme. A to platí i o podvědomí.
Podvědomá část naši mysli určuje náš život z cca 95 %. Naše chování je tudíž většinou automatické. V každé škole dětem říkají, že pokud se dotknou něčeho horkého, ucuknou. A o tom právě mluvíme.
Nemusíme vědět, že se můžeme spálit, nikdo z nás by tam tu ruku nedal. Ostatní rozhodnutí děláme vědomě a obě části - jak část vědomá, tak část podvědomá - mají na sebe silný vliv.
Podvědomí opravdu dokážeme změnit. Existuje mnoho dokázaných způsobů, jak toho docílit.
Jak změnit podvědomí?
- Emoce - Je důležité, aby se každý naučil pracovat se svými emocemi. Nenech se odradit maličkostmi, radši se z nich ponauč a jeď dál. Mysl, která je ovládána pozitivními emocemi, bude mít skvělý dopad na tvůj život a na tvá pozdější rozhodnutí. Své reakce na různé události budeš mít pod kontrolou a zkrátka se ti stane opravdu jen málokdy, že by tě nějaká věc dokázala rozhodit.
- Podprahové zprávy - Podprahové zprávy programují přímo podvědomou mysl. Afrimace jsou nahrány pod prahem slyšitelnosti, tudíž je naše vědomí neslyší, ani nijak nevnímá. Naše mysl tudíž tyto frekvence zachytává postupně a začíná je programovat pozitivně. Tato metoda funguje velmi rychle a patří mezi nejúčinnější ze všech.
- Vizualizace - Naše mysl je vybavena z velké části vizualizací. Nepředstavuj si, co by bylo, kdybys danou věc udělal jinak. Začni si představovat, jaké by to bylo tak, jak to doopravdy chceš. Jen tak dosáhneš opravdu úspěchu. Emoce jsou důležitým prvkem celého našeho života, a tak se je neboj do této metody také zařadit.
Podvědomí v praxi
Představ si, že stojíš před mnoha lidmi a máš mluvit o nějakém důležitém tématu. Pokud jsi školák, určitě si právě představíš referát před třídou, zkoušení u tabule z předmětu, který nemáš v oblibě a podobně. Máš trému, strach. Ale z čeho?
V podvědomí se ukládají všechny vzpomínky, jak už jsme si dnes řekli. Tobě stačí už jen to, že se ti někdo v 5. ročníku základní školy zasmál, když jsi říkal nějaký referát. Máš strach z toho, že se zakoktáš, že nebudeš vědět, co říct, že se ztrapníš. A právě tohle všechno ovlivňuje naše podvědomí.
Podvědomí ovlivňuje ale i jiné okolnosti. Pokud třeba jdeš po ulici a vidíš, že jdou proti tobě dvě osoby, které se na tebe podívají a začnou se smát, ihned si tvoje podvědomí začne myslet, že se smějí tobě. Ano, i to je podvědomí. Mnoho lidí si tuto teorii neuvědomuje, protože se s podvědomím setkáváme opravdu denně, ale je tomu tak.