Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Labradorit
  Labradorit
  4728 zobrazení

  Labradorit získal své pojmenovaní po kanadském východním pobřeží Labrador v jedné z provincie Kanady, v druhé polovině 18 století, kde se výskyt tohoto drahokamu, uskutečnil při tahu misionářů. Od té doby se začal drahokam objevovat i v dalších zemích - Finsko, Madagaskar a Austrálie. Labradorit se řadí mezi živce ze skupiny plagioklasů a jako klasický znak se klasifikuje modré, fialové a zelné světélkující stopy, někdy i jiné barvy, které lze pozorovat z více úhlů. Jev, který pozorujeme, je...

  Přečíst
 • Opice je zvíře, která má vysokou inteligenci
  Opice je zvíře, která má vysokou inteligenci
  4697 zobrazení

  Opice nebo též primát je zvíře, která má vysokou inteligenci a je člověku nejbližší. Však právě lidé původně pocházejí z opic. Jsou rozšířeny po tropických a subtropických oblastech a je jich nepřeberné množství druhů. Povíme si něco o některých z nich.

  Přečíst
 • Světoznámá značka Cartier
  Světoznámá značka Cartier
  4655 zobrazení

  Plným názvem Cartier S.A., běžně též pouze Cartier, je francouzské klenotnictví s mnohaletou tradicí. Jak tento výrobce luxusních šperků vznikl a které zajímavé momenty lemovaly jeho historii?

  Přečíst
 • Znamení Beran: Kompletní průvodce
  Znamení Beran: Kompletní průvodce
  4639 zobrazení

  Beran alias skopec je vůbec prvním astrologickým znamením zvěrokruhu. Název mu dalo souhvězdí Berana. Co všechno zajímavého se za osobnostmi narozenými ve znamení Berana ukrývá?

  Přečíst
 • Apatit
  Apatit
  4538 zobrazení

  Rádi byste nosili šperk s minerálem, který vám dodá vnitřní energii, podpoří vaše sebevědomí a potlačí hněv? V tom případě zvolte šperk s apatitem, což je minerál, který klame svým vzhledem natolik, že ho lidé velmi často zaměňují s jinými drahými kameny. V čem je ovšem apatit tak výjimečný a proč ho ženy i muži tolik milují?

  Přečíst
 • Zlato: Kompletní průvodce
  Zlato: Kompletní průvodce
  4503 zobrazení

  Zlato, chemický prvek s symbolem Au, je vzácný, měkký, žlutý kov s vysokou hustotou a leskem. Je ceněno pro svoji krásu, odolnost vůči korozivním vlivům a vodivost, a využívá se ve šperkařství, investicích a elektronice.

  Přečíst
 • Znamení Rak: Kompletní průvodce
  Znamení Rak: Kompletní průvodce
  4481 zobrazení

  Znamení Raka je v pořadí čtvrtým astrologickým znamením zvěrokruhu. Svůj původ má v souhvězdí Raka. Které nejzajímavější osobnostní rysy nás mohou podle astrologů na jeho zástupcích překvapit?

  Přečíst
 • Larimar
  Larimar
  4402 zobrazení

  Objevte unikátní a dosud málo známý kámen z Karibiku Larimar je vedle klasických drahých kamenů, jako jsou smaragdy či rubíny, novinkou, která je stále relativně neznámá. Proč si však zaslouží pozornost?

  Přečíst
 • Duhová kalsilika
  Duhová kalsilika
  4388 zobrazení

  Duhová kalsilika je kámen, který je pozoruhodný již jen svým jménem. Kde má původ a jaké další zajímavosti se k němu vážou?

  Přečíst
 • Slonovina: Je krásná, ale vzácný kámen to není. Co je to?
  Slonovina: Je krásná, ale vzácný kámen to není. Co je to?
  4381 zobrazení

  Slonovina má velmi specifické postavení. Nepatří mezi drahé kameny, přesto si s nimi v atraktivitě nijak nezadá.

  Přečíst
 • Pes, nejlepší přítel člověka a jak to bylo v historii?
  Pes, nejlepší přítel člověka a jak to bylo v historii?
  4368 zobrazení

  O psech se říká, že jsou nejlepšími přáteli člověka. Víte ale, jak dlouho už vlastně pes člověka provází? A jak se vztah lidí ke psům (a psům k lidem) v průběhu historie měnil?

  Přečíst
 • Velikost prstenu
  Velikost prstenu
  4358 zobrazení

  Prsteny patří k nejoblíbenějším šperkům. Podobně jako u oblečení se nám musí nejen líbit, ale je potřeba, aby správně na prstu seděly. Jak se optimálně změřit?

  Přečíst
Showing 73 to 84 of 829 (70 Pages)
Slider Offer Banner

Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky