Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Labradorit
  Labradorit
  3905 zobrazení

  Labradorit získal své pojmenovaní po kanadském východním pobřeží Labrador v jedné z provincie Kanady, v druhé polovině 18 století, kde se výskyt tohoto drahokamu, uskutečnil při tahu misionářů. Od té doby se začal drahokam objevovat i v dalších zemích - Finsko, Madagaskar a Austrálie. Labradorit se řadí mezi živce ze skupiny plagioklasů a jako klasický znak se klasifikuje modré, fialové a zelné světélkující stopy, někdy i jiné barvy, které lze pozorovat z více úhlů. Jev, který pozorujeme, je...

  Přečíst
 • Duhová kalsilika
  Duhová kalsilika
  3848 zobrazení

  Duhová kalsilika je kámen, který je pozoruhodný již jen svým jménem. Kde má původ a jaké další zajímavosti se k němu vážou?

  Přečíst
 • Citrín
  Citrín
  3793 zobrazení

  Vzácný citrín. Kámen citrín má v klenotnictví velký význam. Má skvělé vlastnosti, jedná se o velice odolný kámen. V přírodě nepodléhá rozkladu a obstojí i v případě, že bude unášen proudem vody, kde bude neustále omílán. Na Mohsově stupnici je jeho tvrdost označena 7/10, což je velmi dobrá hodnota. Brousí se do fazetových brusů, a pokud se brus zdaří, nabídne citrín krásný rozklad světla a vysoký třpyt. Citrín má nevšední barvu. Je příjemně žlutá až zlatavá či medová. Mívá nahnědlá místa....

  Přečíst
 • Platina: Kompletní průvodce
  Platina: Kompletní průvodce
  3783 zobrazení

  Platina patří k drahým kovům. Jaké jsou její nejdůležitější vlastnosti, čím je zajímavá a kde se používá?

  Přečíst
 • Sodalit
  Sodalit
  3722 zobrazení

  Kámen logiky a intuice s krásně modrou barvou a strukturou připomínající mraky, to je sodalit. Je velmi zdobný a má také léčivé účinky.

  Přečíst
 • Diamant
  Diamant
  3721 zobrazení

  Diamanty a brilianty - třpytivé a nádherné ozdoby pro celou řadu šperků. Prsteny, náhrdelníky, náušnice - na co si jen vzpomenete.

  Přečíst
 • Úplněk v roce 2023: Kompletní průvodce
  Úplněk v roce 2023: Kompletní průvodce
  3528 zobrazení

  Úplněk představuje jedinečný přírodní úkaz. Proč lidstvo odedávna tolik fascinuje?

  Přečíst
 • Perla
  Perla
  3519 zobrazení

  Těžko najdete ozdobu, která působí jemněji a ženštěji než šperky z perel. Perlám se od pradávna přezdívalo „kameny moře.“ 

  Přečíst
 • Magie: Kompletní průvodce
  Magie: Kompletní průvodce
  3430 zobrazení

  Magie je něčím, s čím lidstvo koketuje prakticky od počátku věků. S pomocí různých rituálů se lidé snažili léčit, usilovali o to, aby se jim vydařila úroda, aby si na svou stranu naklonili počasí, ale i o to, aby s pomocí magie urovnali vzájemné vztahy.

  Přečíst
 • Larimar
  Larimar
  3423 zobrazení

  Objevte unikátní a dosud málo známý kámen z Karibiku Larimar je vedle klasických drahých kamenů, jako jsou smaragdy či rubíny, novinkou, která je stále relativně neznámá. Proč si však zaslouží pozornost?

  Přečíst
 • Mohito
  Mohito
  3392 zobrazení

  Mohito představuje módní značku, která dobývá velmi úspěšně český trh. Značka Mohito je totiž elegantní a velmi komfortní módní značka, která umí ženám nabídnout vše, co od módní značky očekávají.

  Přečíst
 • Snubní prsten
  Snubní prsten
  3377 zobrazení

  Snubní prsten je tradiční rekvizitou svatebního obřadu. Kde se vlastně „snubáky“ vzaly a jakou podobu mají dnes?

  Přečíst
Showing 61 to 72 of 378 (32 Pages)