Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Turmalín
  Turmalín
  4795 zobrazení

  Turmalín se řadí mezi klencové minerály a cyklické silikáty. Název minerálu byl odvozen od sinhálského - tura malí čili kámen znečištěný popelem. Původ minerálů sahá až do Alpských žil.

  Přečíst
 • Magie: Kompletní průvodce
  Magie: Kompletní průvodce
  4764 zobrazení

  Magie je něčím, s čím lidstvo koketuje prakticky od počátku věků. S pomocí různých rituálů se lidé snažili léčit, usilovali o to, aby se jim vydařila úroda, aby si na svou stranu naklonili počasí, ale i o to, aby s pomocí magie urovnali vzájemné vztahy.

  Přečíst
 • Amazonit
  Amazonit
  4625 zobrazení

  Amazonit je drahokam, který patří do skupiny živců. Živce jsou typické svou schopností vytvářet světelné efekty nevšedního vzhledu. Amazonit má efekt saténového lesku. Název nese podle řeky v Jižní Africe – Amazonky. Název však neukazuje naleziště, žádné se zde neobjevilo.

  Přečíst
 • Stříbro
  Stříbro
  4574 zobrazení

  Není všechno stříbro co se třpytí aneb tohle jste možná o stříbře ještě netušiliStříbrné šperky mají velmi dlouhou tradici. Kde se vzaly, jakým způsobem se proměňovaly v čase a jak se nosí dnes?

  Přečíst
 • Znamení Ryby: Kompletní průvodce
  Znamení Ryby: Kompletní průvodce
  4494 zobrazení

  Ryby jsou dvanáctým znamením zvěrokruhu, zároveň se tedy jedná o znamení poslední. Spojeny jsou se souhvězdím Ryb. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

  Přečíst
 • Citrín
  Citrín
  4420 zobrazení

  Vzácný citrín. Kámen citrín má v klenotnictví velký význam. Má skvělé vlastnosti, jedná se o velice odolný kámen. V přírodě nepodléhá rozkladu a obstojí i v případě, že bude unášen proudem vody, kde bude neustále omílán. Na Mohsově stupnici je jeho tvrdost označena 7/10, což je velmi dobrá hodnota. Brousí se do fazetových brusů, a pokud se brus zdaří, nabídne citrín krásný rozklad světla a vysoký třpyt. Citrín má nevšední barvu. Je příjemně žlutá až zlatavá či medová. Mívá nahnědlá místa....

  Přečíst
 • Labradorit
  Labradorit
  4419 zobrazení

  Labradorit získal své pojmenovaní po kanadském východním pobřeží Labrador v jedné z provincie Kanady, v druhé polovině 18 století, kde se výskyt tohoto drahokamu, uskutečnil při tahu misionářů. Od té doby se začal drahokam objevovat i v dalších zemích - Finsko, Madagaskar a Austrálie. Labradorit se řadí mezi živce ze skupiny plagioklasů a jako klasický znak se klasifikuje modré, fialové a zelné světélkující stopy, někdy i jiné barvy, které lze pozorovat z více úhlů. Jev, který pozorujeme, je...

  Přečíst
 • Sodalit
  Sodalit
  4400 zobrazení

  Kámen logiky a intuice s krásně modrou barvou a strukturou připomínající mraky, to je sodalit. Je velmi zdobný a má také léčivé účinky.

  Přečíst
 • Módní značka Mohito
  Módní značka Mohito
  4332 zobrazení

  Mohito představuje módní značku, která dobývá velmi úspěšně český trh. Značka Mohito je totiž elegantní a velmi komfortní módní značka, která umí ženám nabídnout vše, co od módní značky očekávají.

  Přečíst
 • Diamant
  Diamant
  4318 zobrazení

  Diamanty a brilianty - třpytivé a nádherné ozdoby pro celou řadu šperků. Prsteny, náhrdelníky, náušnice - na co si jen vzpomenete.

  Přečíst
 • Apatit
  Apatit
  4280 zobrazení

  Rádi byste nosili šperk s minerálem, který vám dodá vnitřní energii, podpoří vaše sebevědomí a potlačí hněv? V tom případě zvolte šperk s apatitem, což je minerál, který klame svým vzhledem natolik, že ho lidé velmi často zaměňují s jinými drahými kameny. V čem je ovšem apatit tak výjimečný a proč ho ženy i muži tolik milují?

  Přečíst
 • Numerologie v roce 2023: Kompletní průvodce
  Numerologie v roce 2023: Kompletní průvodce
  4241 zobrazení

  Numerologie souvisí s významem čísel. Co všechno nám mohou napovědět? Pojďte s námi nahlédnout pod poličku tohoto oboru.

  Přečíst
Showing 61 to 72 of 431 (36 Pages)
Slider Offer Banner

Nejnovější příspěvky