Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Křišťál
  Křišťál
  5633 zobrazení

  Křišťál vás svou čistotou a krásou vždy ohromí. Vyrábí se z něj nejen šperky, ale také sošky, figurky, sklenice a dokonce i lebky. Je to kámen čarodějek, z nichž každá musí mít svou křišťálovou kouli. Křišťálové šperky působí velmi čistě a svěže.

  Přečíst
 • Náhrdelníky
  Náhrdelníky
  5456 zobrazení

  Náhrdelník je základním typem šperku, jehož různé formy můžeme nalézt prakticky ve všech kulturách. Důvodem je především jednoduché nošení a veliká variabilita, co se týká materiálů a provedení. Mezi prvotní šperky, které nesly charakter náhrdelníku, patřily takové, které byly vyrobeny z jednoduchých provázků či kůže a ozdobené hliněnými korálky, přívěsky nebo přírodninami.

  Přečíst
 • Zásnubní prsten
  Zásnubní prsten
  5361 zobrazení

  Zásnubní prsteny jako symbol zasnoubení muže a ženy jsou dlouholetou tradicí. Na první pohled je díky prstenu vidět, že je žena zadaná. Některé názory tvrdí, že tento zvyk má kořeny již ve starém Egyptě

  Přečíst
 • Znamení Býk: Kompletní průvodce
  Znamení Býk: Kompletní průvodce
  5322 zobrazení

  Býk je druhé astrologické znamení zvěrokruhu. Původ má právě ve stejnojmenném souhvězdí Býka. Které nejdůležitější vlastnosti a osobnostní rysy charakterizují lidi narozené právě v tomto znamení?

  Přečíst
 • Stříbro: Kompletní průvodce
  Stříbro: Kompletní průvodce
  5150 zobrazení

  Stříbro, chemický prvek s symbolem Ag, je vysoce vodivý a odolný kov s charakteristickým bílým leskem. Využívá se v elektronice, šperkařství, fotografování a jako investice. Je známé svými antibakteriálními vlastnostmi a v historii bylo používáno jako měna.

  Přečíst
 • Turmalín
  Turmalín
  5115 zobrazení

  Turmalín se řadí mezi klencové minerály a cyklické silikáty. Název minerálu byl odvozen od sinhálského - tura malí čili kámen znečištěný popelem. Původ minerálů sahá až do Alpských žil.

  Přečíst
 • Numerologie v roce 2023: Kompletní průvodce
  Numerologie v roce 2023: Kompletní průvodce
  4928 zobrazení

  Numerologie souvisí s významem čísel. Co všechno nám mohou napovědět? Pojďte s námi nahlédnout pod poličku tohoto oboru.

  Přečíst
 • Citrín
  Citrín
  4893 zobrazení

  Vzácný citrín. Kámen citrín má v klenotnictví velký význam. Má skvělé vlastnosti, jedná se o velice odolný kámen. V přírodě nepodléhá rozkladu a obstojí i v případě, že bude unášen proudem vody, kde bude neustále omílán. Na Mohsově stupnici je jeho tvrdost označena 7/10, což je velmi dobrá hodnota. Brousí se do fazetových brusů, a pokud se brus zdaří, nabídne citrín krásný rozklad světla a vysoký třpyt. Citrín má nevšední barvu. Je příjemně žlutá až zlatavá či medová. Mívá nahnědlá místa....

  Přečíst
 • Módní značka Mohito
  Módní značka Mohito
  4879 zobrazení

  Mohito představuje módní značku, která dobývá velmi úspěšně český trh. Značka Mohito je totiž elegantní a velmi komfortní módní značka, která umí ženám nabídnout vše, co od módní značky očekávají.

  Přečíst
 • Diamant
  Diamant
  4803 zobrazení

  Diamanty a brilianty - třpytivé a nádherné ozdoby pro celou řadu šperků. Prsteny, náhrdelníky, náušnice - na co si jen vzpomenete.

  Přečíst
 • Sodalit
  Sodalit
  4790 zobrazení

  Kámen logiky a intuice s krásně modrou barvou a strukturou připomínající mraky, to je sodalit. Je velmi zdobný a má také léčivé účinky.

  Přečíst
 • Amazonit
  Amazonit
  4781 zobrazení

  Amazonit je drahokam, který patří do skupiny živců. Živce jsou typické svou schopností vytvářet světelné efekty nevšedního vzhledu. Amazonit má efekt saténového lesku. Název nese podle řeky v Jižní Africe – Amazonky. Název však neukazuje naleziště, žádné se zde neobjevilo.

  Přečíst
Showing 61 to 72 of 829 (70 Pages)
Slider Offer Banner

Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky