Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Dikobraz: Kompletní průvodce
  Dikobraz: Kompletní průvodce
  261 zobrazení

  Prozkoumejte fascinující svět dikobrazů a jejich přežití v divočině. Odhalte nejzajímavější fakta o životním stylu, chování a obraně před predátory tohoto zajímavého zvířete. Přidejte se k nám a objevte krásy tohoto zvířecího druhu. 

  Přečíst
 • Podmanivý svět varanů: fascinující pohled na život těchto obřích ještěrů
  Podmanivý svět varanů: fascinující pohled na život těchto obřích ještěrů
  250 zobrazení

  Ponořte se do světa varanů a objevte vše, co jste kdy chtěli vědět o těchto obřích ještěrech. Náš článek se zaměřuje na jejich životní styl, stravovací návyky, jedinečné vlastnosti a význam pro ekosystém.

  Přečíst
 • Džungle: Biom, který je domovem mnoha rostlin a živočichů
  Džungle: Biom, který je domovem mnoha rostlin a živočichů
  247 zobrazení

  Slovo džungle pochází ze sanskrtského slova "jaṅgala". Znamená "drsný a vyprahlý". Džunglí může být země nebo oblast se zvláště hustým množstvím vegetace. 

  Přečíst
 • Mnohonožka: Tajemství života fascinujícího bezobratlého
  Mnohonožka: Tajemství života fascinujícího bezobratlého
  244 zobrazení

  Objevte tajemství života mnohonožky v našem podrobném článku. Přečtěte si o jejich jedinečné biologii, chování a roli v ekosystému. Zjistěte, proč jsou tyto fascinující bezobratlí tak důležití.

  Přečíst
 • Piraňa: Zabiják z Jižní Ameriky
  Piraňa: Zabiják z Jižní Ameriky
  236 zobrazení

  Řeč je o vcelku nenápadné a sympatické sladkovodní rybičce, která pochází a žije v Jižní Americe od Venezuely až po Argentinu. Žije v mohutných a líných říčních tocích, jako je například známá řeka Amazonka. Tím nenápadným a na první pohled mírumilovným vodním živočichem je piraňa. Vypadá sice mile, ale plavat s ní nezkoušejte, nemuseli byste se z vody vůbec vrátit!

  Přečíst
 • Rosnička: Fascinující svět těchto malých skákavých tvorů
  Rosnička: Fascinující svět těchto malých skákavých tvorů
  229 zobrazení

  Objevte půvab a zajímavosti ze světa rosniček ve fascinujícím článku. Získejte nejnovější informace o tomto skákavém zvířeti, jeho životním prostředí, chování a ochraně. Připojte se k nám na cestě do světa rosniček!

  Přečíst
 • Kladivouš: Unikátní stvoření, které si zaslouží pozornost
  Kladivouš: Unikátní stvoření, které si zaslouží pozornost
  226 zobrazení

  Zjistěte vše o unikátním ptákovi kladivouši. Odhalte jeho způsob života a habitatů, kde se vyskytuje. Přečtěte si, proč je tento pták jedním z nejzajímavějších a nejúčinnějších loveckých zvířat v přírodě a staňte se odborníkem na toto záhadné stvoření.

  Přečíst
 • Holubi: Překvapivě fascinující svět těchto městských opeřenců
  Holubi: Překvapivě fascinující svět těchto městských opeřenců
  224 zobrazení

  Ponořte se do překvapivého světa holubů, objevte jejich chování, komunikaci a úžasné schopnosti, které z nich činí neodmyslitelnou součást našich měst. Klikněte a zjistěte více!

  Přečíst
 • Kočka divoká: Královna divočiny
  Kočka divoká: Královna divočiny
  224 zobrazení

  Kočka divoká patří mezi nejkrásnější a nejtajemnější šelmy na světě. Své místo si vydobyla nejen v přírodě, ale i v lidské kultuře, kde je často zobrazována jako symbol nezávislosti a nezdolnosti. Tato majestátní šelma se vyskytuje na několika kontinentech, včetně Evropy, Asie a Afriky, a díky své vynikající schopnosti se přizpůsobit různým prostředím dokázala osídlit mnoho různých životních prostor. 

  Přečíst
 • Endemit: Co přesně je endemismus? A kde všude se endemité vyskytují?
  Endemit: Co přesně je endemismus? A kde všude se endemité vyskytují?
  222 zobrazení

  Endemismus popisuje taxony, které jsou rozšířeny v určitých oblastech. Omezení taxonů na určité oblasti je důsledkem historických i ekologických faktorů. První z nich jsou uváděny k vysvětlení toho, jak se taxon omezil na svůj současný areál, a druhé k vysvětlení současných hranic endemických taxonů.

  Přečíst
 • Jak ovce ovlivňují život na venkově: Od pastevectví po výrobu vlny
  Jak ovce ovlivňují život na venkově: Od pastevectví po výrobu vlny
  221 zobrazení

  Ovce jsou nejen oblíbenými mazlíčky, ale také důležitými hospodářskými zvířaty, která mají vliv na život na venkově. V tomto článku se zaměříme na různé aspekty, jak ovce ovlivňují život venkovského obyvatelstva. Od tradičního pastevectví a produkce mléka a masa až po moderní zpracování vlny. Ovce mají klíčovou roli v mnoha aspektech hospodářství a kultury.

  Přečíst
 • Kosatky: Mořští živočichové, kteří spí, i když bdí
  Kosatky: Mořští živočichové, kteří spí, i když bdí
  209 zobrazení

  Kosatky jsou známí mořští savci. Patří do podřádu ozubených velryb (tzv. odontocetes), ale zároveň jsou největším členem čeledi delfínovitých. Jsou velmi známé svým černobílým zbarvením, ale ve skutečnosti mají v závislosti na místě, kde žijí, odlišné chování, způsob komunikace i stravu!

  Přečíst
Showing 445 to 456 of 829 (70 Pages)
Slider Offer Banner

Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky