Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Safír
  Safír
  6835 zobrazení

  Nádherně modrý krystal safír hraje všemi odstíny této oblíbené barvy spojené s mořem i nebem. Přechází od sytě světle modré barvy oceánu, až po temně modrou podvečerní oblohy. Hodí se skvěle jako kámen vložený do stříbrného nebo zlatého šperku. Do prstenů, náušnic, přívěšků a dalších ozdob, nejen pro moodroké ženy, s jejichž barvou očí skvěle koresponduje. Oceníte jej obzvláště jako doplněk k modrému oblečení, ale i na běžné nošení.

  Přečíst
 • Citáty o lásce a životě: Kompletní průvodce
  Citáty o lásce a životě: Kompletní průvodce
  6670 zobrazení

  Láska je tématem, které rezonuje společností jako žádné jiné. Co to vlastně láska je a jak lidstvo po staletí inspirovala? Vybrali jsme Vám nejlepší citáty o lásce a životě.

  Přečíst
 • Smaragd
  Smaragd
  6560 zobrazení

  Smaragdy svou unikátní zelenou barvou působí téměř magicky. Kde se tyto vzácné kameny vzaly a které zajímavosti se s nimi pojí?

  Přečíst
 • Ametyst
  Ametyst
  6527 zobrazení

  Kdo by neznal krásný fialový ametyst. Tento líbivý drahokam řadíme mezi křemeny. Původ má nejčastěji v Uruguayi. Naleziště těchto kamenů jsou však i v Brazílii, na Srí Lance nebo v Rusku. 

  Přečíst
 • Znamení zvěrokruhu: Kompletní průvodce
  Znamení zvěrokruhu: Kompletní průvodce
  6507 zobrazení

  Znamení zvěrokruhu jsou pro mnoho lidí fascinující téma, které vzbuzuje zvědavost a zájem o astrologii. Každé znamení má svou specifickou charakteristiku.

  Přečíst
 • Angelit
  Angelit
  6480 zobrazení

  Nádherně modrý kámen angelit připomíná studánku nebo modrou oblohu. Je to andělský kamínek jako spadlý z nebeské báně. Prsten nebo přívěšek s tímto kamenem má léčivé a ochranné účinky.

  Přečíst
 • Den matek
  Den matek
  6387 zobrazení

  Tento nádherný den je plně vyhrazen našim milovaných maminkám, vzdáváme jim poctu za jejich opatrování a za to, co pro nás stále vykonávají. Den matek se slaví po celém světě a to v rozličných dnech. Každý má své tradice, které vynikají svou jedinečností a pestrostí. Za zakladatelku byla považována metodistka Anna Marie Jarvis, která při druhém výročí smrti matky uspořádala v Baptistickém kostele, roku 1907, setkání všech místních matek. A každý rok na to byla znovu a znovu žádána, aby...

  Přečíst
 • Nejvzácnější krystaly na světě Vás překvapí svoji krásou.
  Nejvzácnější krystaly na světě Vás překvapí svoji krásou.
  6289 zobrazení

  Podívejte se na nejkrásnější krystaly světa. Drahé kameny lze považovat za jedinečné dílo přírody, které uchvacuje svou krásou. Mrkněte se.

  Přečíst
 • Vltavín
  Vltavín
  6122 zobrazení

  Nádherný kámen vltavín tmavě zelenou barvou připomínající hluboké lesy oslní svou tajemnou krásou každého. Hodí se do prstenů, náušnic i dalších šperků ze stříbra i zlata. Nejen broušený s hladkými ploškami třpytícími se zelenavými odlesky, ale také nebroušený se svou členitou strukturou. A co je nejzajímavější na tomto kameni? Pochází z Jižních Čech a vznikl po dopadu meteoritu v dávné historii země.

  Přečíst
 • Achát
  Achát
  6003 zobrazení

  Neobyčejný, dechberoucí a pestrobarevný. Přesně těmito slovy lze popsat achát, minerál, který je velmi oblíbený ve šperkařství. Sluší každému šperku a vám bude slušet též. Jaká další tajemství v sobě tento kámen ukrývá? Čtěte dál a jistě se to dozvíte!

  Přečíst
 • Onyx
  Onyx
  5868 zobrazení

  Onyx se popisuje jako neprůhledný a poloprůsvitný černobílý minerál, který se používá ve šperkařství a galanterii. Jedná se o určitý typ chalcedonu, dalším typem chalcedonu je bělavý achát a červený karneol.

  Přečíst
 • Léčivá moc kamenů
  Léčivá moc kamenů
  5755 zobrazení

  Mají skutečně kameny léčivou sílu? Podle některých lidí je to možné. Kde se tato víra vzala a které kameny se pro tento účel používají?

  Přečíst
Showing 13 to 24 of 378 (32 Pages)