Nejnovější příspěvky

Populární příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Topaz
  Topaz
  2640 zobrazení

  Šperky s drahými kameny nejsou nikdy krokem vedle. Ať už zvolíte stříbro, nebo některou ze zlatých variant, vždy budou vypadat krásně a svými odlesky upoutají pozornost. Šperky s topazem si vás získají svou nevšedností a tajemnými ledovými odstíny od světle modré, přes růžovou a zlatou, až po kouřově šedou.

  Přečíst
 • Zirkon
  Zirkon
  2624 zobrazení

  Magický půvab zirkonů: Víte, jaké tajemství se ukrývá za krásnými šperky? Zirkon patří k přírodním minerálům, jedná se o tzv. čtvereční minerál. Kde se bere a co se pod pojmem zirkon můžeme obvykle představit ve šperkařství?

  Přečíst
 • Lindex
  Lindex
  2623 zobrazení

  Lindex je módní řetězec, který zdomácněl také v tuzemsku. Čím je zajímavý a co všechno má tato značka v nabídce?

  Přečíst
 • Žádost o ruku
  Žádost o ruku
  2566 zobrazení

  Žádost o ruku je rituálem, který za sebou má již poměrně bohatou historii. Jak probíhal kdysi a jak vypadá žádost o ruku dnes?

  Přečíst
 • Smalt
  Smalt
  2562 zobrazení

  Smaltování je technika používána již mnoho staletí. Smaltované šperky jsou velmi krásné a září barvami. Prsten, přívěšek či náramek se smaltem úžasně ladí k různým oděvům, jsou velmi originální a jedinečné.

  Přečíst
 • Záhněda
  Záhněda
  2538 zobrazení

  Když se řekne záhněda, tak vám na mysli vytane neurčitý předmět, který má určitě hnědou barvu.

  Přečíst
 • Uvarovit je nejvzácnější granát na světě, protože je zelený.
  Uvarovit je nejvzácnější granát na světě, protože je zelený.
  2516 zobrazení

  Název uvarovit jste možná dosud neslyšeli. Jedná se však o velmi zajímavý minerál. Čím vším je tolik specifický? Je to zelený granát, což je unikátní.

  Přečíst
 • Brucit
  Brucit
  2510 zobrazení

  Zářivě žlutý brucit je zajímavý kámen, který vypadá dobře ve špercích jak broušený, tak také nebroušený. Má hezký tvar, barvy i strukturu a harmonizuje čakru Solar - Plexus. Vyznačuje se léčivými účinky především na hlavu a nervovou soustavu.

  Přečíst
 • Gucci
  Gucci
  2494 zobrazení

  Gucci je známá značka ve světě luxusního koženého zboží, módy, hodinek a šperků. Dynamika, kreativita, umělecká estetika a detaily jejích výrobků představují vrchol řemeslného umění.

  Přečíst
 • Spinel
  Spinel
  2494 zobrazení

  Nepříliš známý spinel vám nabídne hned několik barevných variant. Seznamte se spinelem

  Přečíst
 • Opice je zvíře, která má vysokou inteligenci
  Opice je zvíře, která má vysokou inteligenci
  2481 zobrazení

  Opice nebo též primát je zvíře, která má vysokou inteligenci a je člověku nejbližší. Však právě lidé původně pocházejí z opic. Jsou rozšířeny po tropických a subtropických oblastech a je jich nepřeberné množství druhů. Povíme si něco o některých z nich.

  Přečíst
 • Obsidián
  Obsidián
  2464 zobrazení

  Lesklé vulkanické sklo obsidián má nejen mnoho zajímavých podob, ale i dlouhou a bohatou historii. Od rozmanitých tvarů a škály barev až po chemické složení, které umožňuje vystopovat původ obsidiánu až k sopce, kde vznikl, a bohatství artefaktů, které lidé vyráběli po desítky tisíc let. 

  Přečíst
Showing 109 to 120 of 378 (32 Pages)