Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky

Nejnovější příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Činčila: kompletní průvodce
  Činčila: kompletní průvodce
  403 zobrazení

  Zahleďte se do světa cincil, jemné a rozkošné tváře rodu hlodavců. Naše nový článek vám přináší fascinující pohled na život cincil a jejich jedinečné vlastnosti. Prozkoumejte jejich prostředí, chování a význam pro ekosystém. Připravte se na objevování zákoutí tohoto pěkného tvora a osvojte si nové poznatky o této neobvyklé a ohrožené druhové skupině

  Přečíst
 • Daněk: Tajemný svět tohoto lesního skvostu
  Daněk: Tajemný svět tohoto lesního skvostu
  379 zobrazení

  Prozkoumejte tajemný svět daněka v našem novém článku. Objevte fascinující chování, životní prostředí a význam tohoto lesního skvostu. Ponořte se do detailů a získávejte znalosti o jednom z nezapomenutelných obyvatel naší přírody.

  Přečíst
 • Karetka: Tajemný a fascinující život těchto ohrožených mořských tvorů
  Karetka: Tajemný a fascinující život těchto ohrožených mořských tvorů
  274 zobrazení

  Ponořte se do fascinujícího světa karetek a objevte jejich unikátní vlastnosti a schopnosti. Tento článek vám přináší přehled nejzajímavějších druhů karetek, jejich životní cyklus, stravu a migrační cesty. 

  Přečíst
 • Káně: Majestátní pták s nebezpečným pohledem
  Káně: Majestátní pták s nebezpečným pohledem
  258 zobrazení

  Milovníci ptáků zbystřete. Dnes se dozvíte více o jednom ze zástupců dravců, kteří obývají naše české končiny a jsou tak nedílnou součástí našeho zvířecího potravního řetězce. 

  Přečíst
 • Karakal: Tajemný a fascinující pouštní lovec
  Karakal: Tajemný a fascinující pouštní lovec
  363 zobrazení

  Objevte karakala, tajemného a fascinujícího pouštního lovce z rodiny kočkovitých. V tomto článku se dozvíte o jeho fyzických vlastnostech, schopnostech, potravě, chování a životním prostředí, stejně jako o ohrožení a ochraně tohoto vzácného zvířete.

  Přečíst
 • Rosnička: Fascinující svět těchto malých skákavých tvorů
  Rosnička: Fascinující svět těchto malých skákavých tvorů
  359 zobrazení

  Objevte půvab a zajímavosti ze světa rosniček ve fascinujícím článku. Získejte nejnovější informace o tomto skákavém zvířeti, jeho životním prostředí, chování a ochraně. Připojte se k nám na cestě do světa rosniček!

  Přečíst
 • Vrána: Pták, který nosí smrt
  Vrána: Pták, který nosí smrt
  550 zobrazení

  Vrány jsou známé svou inteligencí, zručností a vysokou přizpůsobivostí. Tito ptáci mají velmi hlasité a drsné "krákání", které není pro uši příliš uklidňující. Co dalšího ale o vráně možná nevíte?

  Přečíst
 • Larva: Nezbytný článek v cyklu života hmyzu
  Larva: Nezbytný článek v cyklu života hmyzu
  387 zobrazení

  Housenky hmyzu jsou prvním stadiem, ze kterého se vyvíjejí krásní motýli, brouci a také další drobné organismy. Larvárním stádiem procházejí i někteří obratlovci.

  Přečíst
 • Piraňa: Zabiják z Jižní Ameriky
  Piraňa: Zabiják z Jižní Ameriky
  388 zobrazení

  Řeč je o vcelku nenápadné a sympatické sladkovodní rybičce, která pochází a žije v Jižní Americe od Venezuely až po Argentinu. Žije v mohutných a líných říčních tocích, jako je například známá řeka Amazonka. Tím nenápadným a na první pohled mírumilovným vodním živočichem je piraňa. Vypadá sice mile, ale plavat s ní nezkoušejte, nemuseli byste se z vody vůbec vrátit!

  Přečíst
 • Džungle: Biom, který je domovem mnoha rostlin a živočichů
  Džungle: Biom, který je domovem mnoha rostlin a živočichů
  432 zobrazení

  Slovo džungle pochází ze sanskrtského slova "jaṅgala". Znamená "drsný a vyprahlý". Džunglí může být země nebo oblast se zvláště hustým množstvím vegetace. 

  Přečíst
 • Himálaj: Domov mnoha známých vrcholů
  Himálaj: Domov mnoha známých vrcholů
  312 zobrazení

  Himálaj se rozprostírá v severovýchodní části Indie. Měří přibližně 2 400 km a prochází státy Indie, Pákistán, Afghánistán, Čína, Bhútán a Nepál. Himálaj se skládá ze tří rovnoběžných pásem, která jsou známá jako Velký Himálaj, Malý Himálaj a Vnější Himálaj.

  Přečíst
 • Krakatice: Záhadný hlavonožec z hlubin
  Krakatice: Záhadný hlavonožec z hlubin
  335 zobrazení

  Žije ve všech světových oceánech. V polárních a tropických vodách se vyskytuje vzácně. Jedná se o jednoho z největších hlavonožců na světě. Podle zjištěných informací by mohl dosahovat délky až 18,5 metrů a vážit neskutečných 200 kilogramů.

  Přečíst
Showing 373 to 384 of 842 (71 Pages)