Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky

Doporučené příspěvky

 
Seřazeno podle:
 • Dudek: Kompletní průvodce
  Dudek: Kompletní průvodce
  187 zobrazení

  Dudek je fascinující pták, který se vyznačuje neuvěřitelnými schopnostmi a toulavým způsobem života. Tento malý ptačí druh přitahuje pozornost svou krásnou barvou peří a charakteristickým zpěvem, ale zároveň skrývá mnoho tajemství.

  Přečíst
 • Přiblížení se k ocelotům: Poznejte krásu a unikátnost těchto kočkovitých šelem
  Přiblížení se k ocelotům: Poznejte krásu a unikátnost těchto kočkovitých šelem
  325 zobrazení

  Oceloti patří mezi nejkrásnější a nejvzácnější druhy kočkovitých šelem. Tyto elegantní a mrštné dravce najdeme v lesích, bažinách a savanách od jižního Texasu přes Střední a Jižní Ameriku až po Argentinské křoviny. Oceloti jsou všežravci a jsou výjimeční nejen svým vzhledem, ale také chováním a způsobem života, což z nich dělá fascinující objekty pro zkoumání a ochranu.

  Přečíst
 • Jak ovce ovlivňují život na venkově: Od pastevectví po výrobu vlny
  Jak ovce ovlivňují život na venkově: Od pastevectví po výrobu vlny
  221 zobrazení

  Ovce jsou nejen oblíbenými mazlíčky, ale také důležitými hospodářskými zvířaty, která mají vliv na život na venkově. V tomto článku se zaměříme na různé aspekty, jak ovce ovlivňují život venkovského obyvatelstva. Od tradičního pastevectví a produkce mléka a masa až po moderní zpracování vlny. Ovce mají klíčovou roli v mnoha aspektech hospodářství a kultury.

  Přečíst
 • Příběh o drozdech a jejich roli v ekosystému
  Příběh o drozdech a jejich roli v ekosystému
  203 zobrazení

  Poznejte jednoho z nejzajímavějších ptáků, kteří obývají naši přírodu. Drozd je velmi rozšířeným druhem, který se vyskytuje téměř na celém světě a je charakteristický svým nápadným zpěvem.

  Přečíst
 • Co je to dogma a jaký význam tento pojem má?
  Co je to dogma a jaký význam tento pojem má?
  281 zobrazení

  S výrazem dogma se můžete setkat i v běžném slovníku. Co vlastně znamená a jakých významových podob může tento termín vlastně nabývat?

  Přečíst
 • Kilimandžáro: Nejvyšší bod Afriky
  Kilimandžáro: Nejvyšší bod Afriky
  194 zobrazení

  Kilimandžáro je se svými 5895 m nejvyšším bodem Afriky. Tento sopečný masiv se tyčí v nádherné izolaci nad okolními pláněmi a jeho zasněžený vrchol ční nad savanou. Horu obklopuje horský les. V parku žije řada savců, z nichž mnohé jsou ohrožené druhy.

  Přečíst
 • Mlok: Tajemný obyvatel vlhkých lesů a jeho role v ekosystémech
  Mlok: Tajemný obyvatel vlhkých lesů a jeho role v ekosystémech
  203 zobrazení

  Možná vás zajímá něco více o tomto zajímavém živočichovi. V tom případě jste tu správně, protože dnes se budeme tomuto zvláštnímu, a hlavně výraznému živočichovi věnovat. Neotálejme tedy a pojďte se s námi dozvědět něco málo o něm. Pevně věříme, že po přečtení tohoto článku budete hned bohatší a chytřejší alespoň co se týká mloků.

  Přečíst
 • Kosatky: Mořští živočichové, kteří spí, i když bdí
  Kosatky: Mořští živočichové, kteří spí, i když bdí
  209 zobrazení

  Kosatky jsou známí mořští savci. Patří do podřádu ozubených velryb (tzv. odontocetes), ale zároveň jsou největším členem čeledi delfínovitých. Jsou velmi známé svým černobílým zbarvením, ale ve skutečnosti mají v závislosti na místě, kde žijí, odlišné chování, způsob komunikace i stravu!

  Přečíst
 • Hraboš: Hlodavec, který ohrožuje úrodu
  Hraboš: Hlodavec, který ohrožuje úrodu
  152 zobrazení

  Hraboš je malý evropský hlodavec. Barva jejich srsti na hřbetě může být od světle hnědé až po tmavě šedohnědou, někdy s příměsí hnědých rezavých tónů. Kde ale žije a čím se tento hlodavec živí?

  Přečíst
 • Komunikace aneb proč neexistuje nekomunikace
  Komunikace aneb proč neexistuje nekomunikace
  158 zobrazení

  Myslíte si, že když jste zticha, nemluvíte, jen sedíte a díváte se, tak nekomunikujete? Chyba. Americký psycholog, terapeut a filozof Paul Watzlawick pronesl zásadní výrok: „Člověk nemůže nekomunikovat.“ Jeden jediný pohled může říci více než 100 slov. Váš postoj, mimika, gesta, jak sedíte – tím vším komunikujete.

  Přečíst
 • Komunita: Společný základ pro sdílený růst a prosperitu
  Komunita: Společný základ pro sdílený růst a prosperitu
  166 zobrazení

  Komunita je společenství lidí, kteří spolu nějak souvisí. Lidé vytvářejí různé zájmové skupiny a z těch vznikají sociální útvary, kde jsou vzájemné vazby.

  Přečíst
 • Endemit: Co přesně je endemismus? A kde všude se endemité vyskytují?
  Endemit: Co přesně je endemismus? A kde všude se endemité vyskytují?
  222 zobrazení

  Endemismus popisuje taxony, které jsou rozšířeny v určitých oblastech. Omezení taxonů na určité oblasti je důsledkem historických i ekologických faktorů. První z nich jsou uváděny k vysvětlení toho, jak se taxon omezil na svůj současný areál, a druhé k vysvětlení současných hranic endemických taxonů.

  Přečíst
Showing 385 to 396 of 829 (70 Pages)
Slider Offer Banner

Kategorie blogu

Nejnovější příspěvky