Navigace

Latest posts

 • Nike
  Nike
  188 Views Liked

  Nike, Inc. je americká nadnárodní společnost, jejíž produkty najdete ve značkových obchodech a e-shopech. Nike je největším světovým dodavatelem sportovní obuvi a oblečení a také významným výrobcem sportovního vybavení. Samotná značka byla v roce 2020 oceněná na 32 miliard dolarů, což z ní dělá nejsilnější značku ve sportovním odvětví a umisťuje se pravidelně ve stovce nejvýdělečnějších amerických korporací. Název společnosti je odvozený od Nike, řecké bohyně vítězství.

  Přečíst
 • About You
  About You
  212 Views Liked

  V květnu letošního roku oslavil 1 000 000 zákazníků německý módní řetězec About You, který nedávno spustil českou doménu i u nás. Pojďme si říci, proč u About You nakupovat.

  Přečíst
 • Šperky se smaltem
  Šperky se smaltem
  172 Views Liked

  Smaltování je technika používána již mnoho staletí. Smaltované šperky jsou velmi krásné a září barvami. Prsten, přívěšek či náramek se smaltem úžasně ladí k různým oděvům, jsou velmi originální a jedinečné.

  Přečíst
 • Šperky se stichtitem
  Šperky se stichtitem
  100 Views Liked

  Stichtit je zajímavý kámen s fialovou barvou a zajímavou strukturou. Někdy bývá také mechově nazelenalý, v případech, že se smísí atlantisitem. Hezky se vyjímá v prstenech nebo náhrdelnících.

  Přečíst
 • Šperky s titanovým sklem
  Šperky s titanovým sklem
  104 Views Liked

  Sklo bylo vždy používáno na výrobu šperků. Je vhodnou imitací kamene a velmi tvárné. Skleněné šperky jsou levné a oblíbené. Vyrábějí se v různých barvách a variantách, jejich zpracování má velmi široké možnosti.

  Přečíst
 • Šperky s pietersitem
  Šperky s pietersitem
  85 Views Liked

  Kámen s podivuhodně měňavou strukturou, to je pietersit. Tento krásný kámen vypadá jako by se v jeho nitru odehrávaly boje živlů a odráží se v něm opravdová bouře. Říká se mu také kámen bouřkový.

  Přečíst
 • Šperky s čaroitem
  Šperky s čaroitem
  54 Views Liked

  Doslova čarovně vyhlížející název, to je minerál s názvem čaroit. Zajímavý však není jen svým jménem, ale i svým vzhledem a dalšími vlastnostmi.

  Přečíst
 • Šperky se selenitem
  Šperky se selenitem
  77 Views Liked

  Selenit je především kamenem klidu a také energie a všudypřítomné očisty. Tento kámen je označován také jako Andělský kámen či Pouštní růže. Kámen umí navodit velmi hluboký mír a také klid. Svému nositeli dodá ztracenou energii a pomůže mu snáze překonávat různé životní překážky.

  Přečíst
 • Šperky s rodochrositem
  Šperky s rodochrositem
  186 Views Liked

  Tento minerál má malinově červenou barvu, za což vděčí především přítomnosti manganu. Velmi často ho lze zakoupit s bílým pruhováním, které mu dodává na originalitě a kráse. Díky své tvrdosti, která je stanoven na 3,5 až 4 takzvané Mohsovy stupnice se tento minerál řadí zejména k měkčím druhům minerálů. I přesto všechno je v oblasti šperkařství velmi vyhledávaným minerálem.

  Přečíst
 • Pyrit
  Pyrit
  438 Views Liked

  Toužíte po kameni prosperity, moudrosti a také intelektu? Rádi byste si pořídili šperk, který bude krásně vypadat, a přitom bude mít magickou sílu a „přičaruje“ vám prosperitu, štěstí i peníze? V tom případě sáhněte po pyritu, který vám veškeré tyto statky přinese do vašeho života. Setkat se také můžete s označením kočičí zlato.

  Přečíst
 • Šperky s opalitem
  Šperky s opalitem
  782 Views Liked

  Nádherný měsíční opalit, který připomíná svou předlohu opál. Je to kámen syntetický, ale to nijak neubírá na jeho kráse. Opality jsou jemné a něžné kamínky, ve kterých se zobrazují duhové odlesky spojené s mléčně bílým základem.

  Přečíst
 • Šperky s psilomelanem
  Šperky s psilomelanem
  299 Views Liked

  Psilomelan se řadí mezi minerály, které jsou směsí hned několika různých minerálních druhů, hydroxidů manganu a také oxidů. Jsou rovněž velmi obtížně rozlišitelné. Psilomelan je velmi často označován za Merlinit. Do našeho života tyto minerály vnáší jistou dávku magie a také štěstí. Jedná se totiž o kámen mágů a šamanů. Šperky s tímto minerálem si tak jistě zamilujete na první pohled, a to nejen díky jejich překrásné harmonické barvě a síle, kterou se pyšní.

  Přečíst
Showing 13 to 24 of 119 (10 Pages)